A haj olajos kezelése kezdőknek – A legfontosabb információk

Az ázsiai országok többségében a hajápolás legnépszerűbb módja a haj olajozása. Ez egy természetes és olcsó módja a hajápolásnak, ami gyönyörű hajat eredményez. A módszer szabadon módosítható, igazítható az egyén igényeihez és az elérni kívánt hatásokhoz. Amíg minden nő a világon ki nem próbálja, érdemes beszélni róla, hogy minél többen megismerjék.

Hosszú időn át volt a haj olajos kezelése felkapott téma, amelyet a legnagyobb kozmetikai márkák vettek szárnyaik alá. Ezért a piac egyre több olaj alapú hajápolási termékkel gazdagodott. Ma már széles választék kapható természetes hajolajokból. A különböző növényekből hidegen préselt olajokat tartalmazó termékek is olyan sokszínűek, hogy több mint 150 olaj közül választhatunk.

Itt az ideje, hogy többet megtudjunk a haj olajozásáról!

A HAJ OLAJOS KEZELÉSE – röviden ez egy szépítő kezelés, amely olajokat használ fel a hajon, hogy javítsa annak állapotát, helyreállítsa ragyogását és puhaságát. Számos módszer létezik, hogyan lehet alkalmazni az olajokat. Azonban a legalapvetőbb dolog az az, hogy az olajnak illeszkednie kell a haj szerkezetéhez. Olvassunk tovább, hogyha többet szeretnénk megtudni a haj porozitásáról.

Miért olyan hatékony a haj olajos ápolása?

Azért működik kiválóan ez a módszer, mert esszenciális zsírsavakkal, antioxidánsokkal, vitaminokkal és fitoszterinekkel látja el a hajat. Az emberi haj keratin rostokból épül fel és védőréteggel van bevonva, amelyhez a kötőanyagok a zsírsavak. Ez az oka annak, hogy a haj olajozása az ideális módja a szálak regenerálásának, mivel az a rostokat lezárja, simítja a hajat és erősíti annak természetes védelmét. Ez azonban még nem minden, mivel a zsírsavak a hidrolipid réteg megfelelő működéséhez is elengedhetetlenek. A hajolaj értékes összetevőket tartalmaz és fokozza a haj és a fejbőr védelmét, pl. dehidratáció ellen is kiváló. Emellett az EFA-k különböző tartalmának köszönhetően az olajok kisebb vagy nagyobb molekulákkal rendelkezhetnek, és ennélfogva jobban felszívódhatnak a különböző porozitású hajakban. Ezek az egyetlen anyagok, amelyek a hajszerkezetekhez illeszkedhetnek.

Figyelem! A haj olajos ápolásának hátrányai is vannak. Ez egy időigényes folyamat: kiválasztani a leghatékonyabb módszereket és a legmegfelelőbb olajokat. Mindent érdemes kipróbálni, bár azért nyilván vannak olyan alapszabályok, amelyek az olajjal való ismerkedésünk elején hasznosak lehetnek.

Haj olajos ápolása –Hatások

Pontosan mit lehet várni a természetes hajolajok rendszeres használatától? A Teljes megújulás lenne természetesen a legjobb. Azonban meg kell jegyezni, hogy a legjobb eredményeket az olyan olajokkal érhetjük el, amelyek megfelelnek a haj szerkezetének, vagyis a haj porozitásának. A hajolajok megfelelő módú használatával biztosak lehetünk benne, hogy:

  • a haj egyre gyorsabban növekszik, és nem fog többé hullani,
  • a haj nedvességszintje kiegyensúlyozott lesz
  • a szálak sokkal simábbak, puhábbak és fényesebbek lesznek,
  • a korpásodás és túlzott zsírosodás korlátozódik,
  • a sérült haj újraépül és regenerálódik,
  • megerősödik a haj természetes védőbevonata,
  • a haj könnyebben fésülhető és formázható lesz, a szárítási idő felgyorsul.

Természetesen egyetlen hajolaj nem garantálja mindezt, ezért a haj olajozását az adott terméktől függően kell végezni. A legjobb, ha több különböző olajat használunk, kombináljuk őket, vagy kész olajkeverékeket használunk.

A haj olajos ápolásának módszerei

A hajolajok tucatnyi módot kínálnak arra, hogy felhasználhassuk azokat, amelyek szabadon kombinálhatóak és módosíthatóak, attól függően, hogy mennyi időnk van, mi a célunk vagy milyen gyorsan szívódnak fel az általunk használt olajok. A haj olajozásának legnépszerűbb módszerei az alábbiak:

• Száraz haj olajozása – olyan módszer, amely során az olajat néhány percig, egy órára vagy annál hosszabb ideig alkalmazzuk hajmosás előtt (intenzív kezelésre) vagy hajmosás után (simítás és ragyogó hatás céljából);

• Nedves haj olajozása – az előzőhöz hasonló eljárás, kivéve, hogy az olajat a nedves hajra hajmosás előtt vagy után alkalmazzuk, de még szárítás előtt;

•Az éjszakai olajozás– ez minden bizonnyal a legintenzívebb hajkezelés, amely során az olajat a hajra és a fejbőrre is felvisszük és egész éjjel rajta is hagyjuk.

• Hajolajozás egy tál segítségével – valószínűleg a legkevésbé ismert módszer a haj olajozásra, mert időigényes. Ebben az esetben a kis mennyiségű, kiválasztott olajokat langyos vízzel keverjük össze egy tálban. Ezután a hajat néhány percig áztassuk az olajos vízbe;

• Olajos permet alkalmazása– a haj olajozásának enyhe módja   napközbeni használatra. Ebben az esetben az olajokat keverjük el vízzel vagy virágos hidrolátumokkal, majd fújjuk permetként a hajunkra az elegyet.

Milyen gyakran kell használni a hajolajat?

A hajápoló olajok teljesen természetesek, így korlátozás nélkül alkalmazhatjuk azokat. Használhatóak például hetente egyszer vagy éjszakai kezelésként, de napi rendszerességgel is fújhatóak a hajra. Az általánosan elfogadott nézet szerint az olajokat érdemes minden hajmosásnál használni. Néhány hetente azonban meg kell tenni a haj és a fejbőr mélytisztítását, hogy megszabaduljunk az olajmaradványoktól, amelyek felhalmozódnak a hajon.

Hogyan kell lemosni a hajolajat?

Ez egy olyan kérdés, amely gyakran megjelenik az online fórumok többségében. Főleg azért, mert a hajolajak zsírosak és nehezen lemoshatóak. A gyakorlatban ez azonban másképp néz ki. A könnyebb olajokat, amelyeket például kis mennyiségben, nedves hajra hajmosás után használtunk, nem kell egyáltalán lemosni mindaddig, amíg megfelelnek a haj típusának, jól felszívódnak, és bársonyos fényt és lágyságot hagynak a hajon. A dúsabb és gazdagabb olajokat könnyedén le lehet mosni enyhe, SLS mentes samponnal is. Néha azonban érdemes lehet kétszer is megmosni a hajunkat.